Jak jsem prožila září, aneb očima studenta z umělecké

1. října 2017 v 23:14 | Jezdec na sudu |  Tvořím
Září. Krásný to měsíc. Jenže studenty neoblíbený a studenti z uměleckých škol to jistě nemají jinak. Takže se pohodlně usaďte, zapněte si hudbu a počtěte si o tom jak jsem přežila první měsíc školy.

(fixa, A5, "Příběh pro chobotnici")

"Pověz mi příběh." řekla chobotnice chlapci.


Celý školní rok pro mě začal tak nějak nenápadně. Jeden den se člověk prochází po bylinkových slavnostech a na další den míří do školy a to ruku v ruce se svým přítelem, který vypadá více nez ztrápeně, neboť ví že ho letos čeká maturita. No, Odin mi pomáhej, mě čeká příští rok. Ale ono je to vlastně jedno. Nějak to budu muset zvládnout (a stejně tak i on).
Do školy jsme přišli dřív, i když pro mě to nebylo nijak výhodné, neboť jsme nebyli v naší třídě a jelikož je tam rozložení lavic jiné tak jsem stejně nechytla dobré místo. Bylo zvláštní po prázdninách vidět ty samé tváře a útrpné výrazy některých.
(Menší- fixy, A5, návrh. Větší- akvarel, tuš, A3, "Na cestě")

Co si budeme. První dny nejsou nijak záživné. Ona ta hodina s třídním nebo burza učebnic vlastně nejsou nic moc zábavného. Takže si dovolím přeskočit to co se dělo v této době.
Všichni mají pocit že umělci na školách nedělají nic. Omyl! Sotva jsme se rozhlédli po ateliérech tak už jme měli hromadu úkolů od vytvoření něčeho s těmatem na cestě (výsledek je nad tímto odstavcem) až po návrh webu. No... jen za 10 dní jsem vytvorila asi 40 návrhů a jeden hotový výkres.
Co se týče onoho výkresu tak moje láska k moři je čím dál tím větší (a čím dál tím víc toužím ho poprvé spatřit). Jenže moře v klasických barvách dělá každý. Tak jsem přidala trochu barev. Přidám i pár detailů, neboť mě překvapilo jak hezké struktury dělá tuš v kombinaci s akvarelem. Patlání tohoto kousku mne velice bavilo.
U tohoto snímku se omlouvám za prst v záběru. Vyfotila bych to znovu, ale tento výkres mám zrovna na hodnocení.

Co se týče dalších událostí tak nastal zmatek. A to doslova a do písmene. Tak třeba první víkend ve školním roce. Normální lidi odpočívají a užívají si již opravdu končící atmosféru prázdnin. Bohužel to neplatilo pro nás. Nás čekla výstup ohňové show na svatbě člověka z klubu historického šermu kam chodím. Takže místo toho abych ležela rozpláclá někde u chaty tak jsem si musela obléct šaty (jak já jen šaty nesnáším!), nějak přežít svatbu, což bylo docela složité protože nemám ráda hluk a dav lidí. A snad každý si dovede představit jak vypadá taková svatba. Inu, den jsem přežila. Jenže taková ohňová show se děla večer. Byla jsem div živá, páč tohle bylo po druhé co jsem vystupovala a dohromady jsem s ohněm točila asi 5x což opravdu není moc. V konečném důsledku se nikdo nezapálil a já to pokazla jen trochu (snad si toho ale nikdo nevšiml).

(akvarel, A5, návrh na plakát)

Ale září nebylo jen poslem stresu, patlání a hromady učení. Naštěstí mi přineslo i úžasnou možnost jet se školou do Benátek (bohové! Jak já se tam těším!) a to tento čtvrtek. Sice tam nebudeme nijak dlouho, ale to nevadí! Poprvé vyjedu za hranice a to dálo než do Vídně nebo do Bratislavy (nikde jinde jsem nikdy nebyla a dokonce v každém z těchto měst jsem byla jsem jednou). Snad se nic nepokazí a vše bude v pořádku. Přeci jen když tak často do svých výkresů používám tak často ono moře tak cho chci také vidět.


(akvarel, tuš, A5, "vlčí máky", návrh na plakát)

Poslední týden a půl jsem ale strávila doma. Onemocněla jsem takže mne čekalo zdlouhavé léčení a ještě zdlouhavěji se snažím doučit se učivo co brali. A že toho je.
V době kdy jsem byla doma tak jsem jen tak patlala či pracovala na zakázce. Nic moc převratného, ale baví mě to. Přidám ještě pár fotek.

(tuš, nějáký mini formát)
(akvarel, tužka, A4, "Gryf", návrh karty)

Tak snad jsem nikoho neunudila k smrti. Vím že je to asi dlouhý článek, ale dlouho jsem nic nenapsala. Tak snad se někdo dočetl až sem a pokud ano tak u mě má velká a naprosto bezvýznamné plus.
Nebudu již dál zdržovat a popřeji jen příjemné patlání všem uměleckým duším co sem zavítali a krásný den úplně všem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 1. října 2017 v 23:55 | Reagovat

Výkres s loďkou je super.

2 drakova-kadibudka drakova-kadibudka | 3. října 2017 v 21:43 | Reagovat

Děkuji za pochvalu. Moc si toho vážím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama